Röszke Község Önkormányzata

SPORTKÖRI HÍREK

Tisztelettel köszöntöm a kedves böngészőt, honlapunk októberi sportoldalán.

Sakk: Beszámolóm elején szeretném ismertetni, a sakk iránt érdeklődőkkel, Bartos Ferenc szakosztályvezető rövid összefoglalóját, a közelmúlt történéseiről.

„A falunapi sakkversenyen idén 32-en indultak. A versenyt nagy csatározás után a 6 pontot gyűjtő Fridrik Richárd (Szeged) nyerte, a szintén 6 pontos Ábrahám Zoltán (Hódmezővásárhely) előtt. Közöttük az egymás elleni eredmény döntött. Harmadik Farkas Sándor (szeged 5,5 ponttal. Voltak játékosok Szatymazról, Tiszaszigetről, Deszkről. Röszke színeit idén 14-en képviselték, közülük Csúri László végzett a legjobban. 4,5 pontjával a 6.lett. Csapatunk nem indult az NBII küzdelmeiben, noha lehetőségünk lett volna rá, mert a Magyar Sakkszövetség meghívta az egyesületet a 2016/17-es bajnoki évadra. Azonban a tavalyi csapatban játszott 3 vendégjátékos, akiknek csapata feljutott az NB II - be, így idén már nem játszhattak volna nálunk. A kiesés után megkeresték ifjúsági játékosunkat is, hogy NB II - benn játszhasson a továbbiakban is, ő megkérdezett, hozzájárultam. A szövetség döntése után már nem akarta szavát megváltoztatni, és ez így volt korrekt. Megkezdődött a 2016/17-es Csongrád Megyei Sakk Csapat Bajnokság. A megyei bajnokság első fordulójában a jóval erősebb Szentes csapatával kerültünk szembe, és tartalékos felállású csapatunk minimális, 3,5–4,5 arányú vereséget szenvedett. A csapat tagjai voltak: Retkes Sándor (0), Nagy Dani Károly (1), Vér Imre (1/2), Sipos Kálmán (1/2), Ábrahám Lajos (1/2), Varga László (0), Kadnár Emil (1), Donáth Lilla (0). A csapat jól küzdött. A 9 éves Donáth Lilla (egy ifjúsági játékos játéka kötelező) sokáig jobban állt ellenfelénél, azonban a 4. óra végére elfáradt. Először játszott ilyen időbeosztású partit. Minden játékosunk megérdemli a dicséretet.”

Labdarúgás:

IV. Forduló: Röszke SK – ST Mihály FC: 4 – 0 (3-0)

Győzelmi reményekkel várta a csapat ezt a találkozót, hiszen előzőleg, idegenből lett három pont begyűjtve, és a csapatok tabellán elfoglalt helye is a nyerés reményével kecsegtetett! Három csatárral, letámadással kezdte a mérkőzést a hazai gárda, a cél, a minél hamarabbi gól szerzés volt. Több kecsegtető helyzet kimaradása után, a tizenkilencedik perc hozta meg a vezetést jelentő gólt! Megnyugodott a gárda, megszűnt a görcsös akarás, játszott a csapat és már a huszonegyedik percben újabb gólnak örülhettünk! A hazaiak a félidő közeledtével, kapujuk elé szegezték a vendégeket, és ennek gól lett az eredménye, így három nullás vezetéssel mehettek pihenni a csapatok. A második félidő már nem hozott különösebb meglepetéseket! Egy gólt még az ötvenötödik percben láthattunk, ami ki is alakította a négy nullás végeredményt! Góllövőink: Pipic Barnabás (2), Papdi Szabolcs, Berta Martin.

V. Forduló: Dóc KE – Röszke SK: 4 – 0 (0-0)

A Dóc csapata újonc a Homokhát Csoportban, a megye négyből most kerültek fel a megye háromba. A Dóc pályája kisméretű, hasonló a Balota pályájához, és mint ez utóbb kiderült, nem fekszik a röszkei támadóknak, de ezen a mérkőzésen a védők, és a középpálya sem találta meg önmagát! Sajnos utólag okos az ember, mert ha újból lehetne játszani a mérkőzést, más taktikával lépne pályára a csapat! A félidei eredmény is mutatja, a Röszke irányított, támadott, nagy helyzeteket alakított ki, csak éppen a góllövés nem ment! A második félidőben átengedtük a teret a hazaiaknak, ők köszönték szépen éltek is vele, rúgtak négy gólt a mi védőink asszisztálása mellett, és otthon tartották a három pontot!

VI. Forduló: Üllési ISE II – Röszke SK: 1 – 6 (1-4)                                                    A Dóchoz hasonlóan az Üllés is új csapat a megye háromban, mérkőzéseiket ideiglenesen Forráskúton játsszák, és az első csapatuk a megye kettő bajnokságban szerepel! Mindig kétesélyes ilyen csapatok ellen játszani, mert nem tudni, hány játékost fognak szerepeltetni, a magasabb osztályban játszó első csapatukból. Ezen a mérkőzésen hárman erősítették az Üllés II csapatát, de utólag azt mondom, ezen a napon, az első csapatuk sem lett volna ellenfél a jól játszó Röszkének!

A kép Forráskúton, az Üllés elleni mérkőzés előtt készült: Állósor: Pördi Péter edző, Hatala Ákos, Csehó Béla, Bajusz Róbert, Papp Tibor, Tanács Attila csapatkapitány, Berta Martin, Pipic Dániel, Hatala Kristian, Szurcsik Péter. Guggolnak: Fodor Tibor, Papdi Szabolcs, Fődi Zsolt, Babó László, Csöndes Dávid, Pipic Barnabás, Fehér Bence, Zsidek János, Vass Gergő.

Letámadták a hazaiakat a vendégek, és a kimaradt helyzetek után, a tizenkettedik percben szereztük meg a vezetést. Jól, és főleg eredményesen játszott a Röszke, négy egyes vezetéssel fordultak a csapatok. A második félidőben, az öt csere lehetőséget is kihasználta Pördi Péter edzőnk, hogy játék lehetőséghez jusson, mindegyik tartalékunk! Továbbra is támadásban maradt csapatunk, és nagy örömünkre a gólgyártás sem szűnt meg, így alakult ki a hat egyes végeredmény! Góllövőink: Pipic Barnabás (3) Tanács Attila, Fehér Bence, Fődi Zsolt.

VII. Forduló: Röszke SK – Csongrád TSE: 7 – 2 (4-0)                                              Előrebocsátom, hogy sajnos nem láttam a mérkőzést. A Csongrád erősen tartalékosan ált ki, erre a mérkőzésre! A nézők valószínűleg jól szórakoztak, mint az eredmény is mutatja, potyogtak a gólok! A hazai gárda megérdemelte a nagyarányú győzelmet, ez jó hatással lesz a további mérkőzésekre, és az önbizalom hiányra! Góllövőink: Pipic Barnabás (3), Fehér Bence (2), Szurcsik Péter, Tanács Attila.

VIII. Forduló: Mórahalom VSE – Röszke SK: 1 – 2 (1-0)                                          A „szomszédvárak” találkozója, általában nagy csatákat szokott hozni, ez a jóslás maximálisan igaz erre a találkozóra is! Mindkét csapat nagyon készült erre a mérkőzésre, a hazaiak és a vendégek is, bevetettek minden nélkülözhetetlen embert!!! Sajnos a kezdés a részünkről nem volt sikeres, mert szinte az első percben, az első hazai támadásból gólt kaptunk! Ez a gól rányomta a játék képére a bélyeget, görcsös akarással küzdött a Röszke a továbbiakban. Egyre jobban belendültek a vendégek, beszorultak a hazaiak, részünkről rosszkor jött a szünet. A két csere a szünetben, és az akarás, meghozta az eredményét! Egyre jobban átvette a játék irányítását a Röszke, és a kezdés után jött is az egyenlítés. A gól megnyugtatta a csapatunkat, egyik veszélyes támadást a másik után vezették, a Mórának kevés lehetőséget hagytak.

A Mórahalmon győztes csapat. Állósor: Pördi Péter edző, Fodor Tibor, Babó László, Hoffmann Zsolt, Szurcsik Péter, Papp Tibor, Bajusz Róbert, Berta Martin. Fehér Bence, Tanács Attila. Guggolnak: Vass Gergő, Papdi Szabolcs, Csöndes Dávid, Zsidek János, Tóth Endre, Kávai Péter, Hatala Kristian, Pipic Barnabás.

Egyre jobban érett a vezetést jelentő gólunk, igaz volt a hazaiaknak is nagy helyzetük! Aztán végre a hatvannyolcadik perc hozta meg a vezetést, és mint a végén kiderült, a győzelmünket jelentő gólt!!! A hazaiak nehezen viselték az eredményt, végig durva, arrogáns játékot produkáltak a játékosaik, sajnos az edzőjük biztatásával, és utasítására!!! Csapatunk mindenegyes játékosa dicséretet érdemel, megmutatták idegenben, hogy van tartásuk, csapatként küzdöttek, aminek meg is lett az eredménye. Góllövőink: Papdi Szabolcs, Pipic Barnabás.

Csongrád Megye U-16 „A” csoport

I. Forduló: A Zsombó visszalépése miatt, a 14 csapatosra tervezett bajnokságba, be kellett iktatni egy szabadnapot. Az első fordulóban, mindjárt a Röszke lett a szabadnapos!

II. Forduló: Röszke SK U-16 – Kiszombor KSK U-16: 1 – 4 (1-2)                            A tizenegy gyerekkel felálló, majd sérülés miatt tízre fogyatkozó zomboriak, leiskolázták a játékot elfelejtő, különösebb lelkesedés nélkül pályára lépő hazaiakat!!! Góllövőnk: Kovács István

III. Forduló: Röszke SK U-16 – Csongrád TSE U-16: 1 – 8 (1-4)                              A mérkőzés kezdetéig tíz játékos jelent meg a pályán, és jelentkezett játékra!!! A vendégek a kezdő tizenegy mellett, hat cserejátékost állítottak, írtak be a jegyzőkönyvbe! Ilyen előzményekkel kezdődött a mérkőzés, mely egyenlőtlen erők küzdelmét hozta! Az első, a vezető gólt, igaz mi rúgtuk, de a tudásbeli, és számbeli fölénnyel, nem tudott lépést tartani a mi tíz játékosunk! A megjelent játékosok dicséretet érdemelnek, azok, akik nem jöttek és cserben hagyták a társaikat, szégyelljék magukat!!! Góllövőnk: Császár Norbert.

IV. Forduló: UTC 1913 Labdarúgó KFT. U-16 – Röszke SK U-16                             Nem lett lejátszva a mérkőzés, mert a csapat nem tudott elutazni, ugyanis, csak nyolc játékos jelent meg az indulási időben! Az oka, hogy a távol maradók a Pick futóversenyt részesítették előnyben! A megjelent játékosok elmondása szerint, aki a Pick futóversenyre ment, az kettő darab ötös osztályzatot kapott testnevelésből!!! NO KOMENT!

V. Forduló: Röszke SK U-16 – Sándorfalvi UKSE U-16: 2 – 4 (1-2)                          Ezen a mérkőzésen már tizenegy játékos lépett pályára a hazaiaknál, kettő tartalék játékos pedig, becserélésre került a játék folyamán. Elmondható, hogy a látottak alapján reális az eredmény. Közel egyenrangú csapatok mérték össze a tudásukat, és győzött a jobbik! Góllövőink: Kovács István Császár Norbert.

VI. Forduló: Hódmezővásárhelyi FC U-16 – Röszke SK U-16:14 – 1 (7-0)              A hazaiak kérésére, péntek este tizennyolc órára lett előrehozva a mérkőzés, műfüvön, villanyfényes megrendezéssel. A Vásárhely vezeti a bajnoki tabellát, így sok jóra nem számíthatott, a még győzelem hiányában szenvedő csapatunk! Nem egy súlycsoportban volt a két együttes, ennek megfelelően potyogtak a gólok, csak sajnos a mi kapunkba! Rossz volt nézni a szenvedésünket, az ellenfél, szervezett egységes csapat játékát! Ezek a gyerekek sportkollégiumba laknak, mindennap edzenek, tanulják és játsszák is a focit! Ezzel szemben a mi gyerekeink, akkor járnak edzésre és sajnos mérkőzésekre is, ha éppen van kedvük hozzá, így nem is lehet jó eredményt elvárni!!!