2017.JÚNIUS.

TÁMOGATÓINK:

Röszke Község Önkormányzata

Tisztelettel köszöntöm a kedves olvasóimat, a Falusi Suttogó júniusi sportoldalán.

LABDARÚGÁS: Befejeződtek a „Bozsik” tornák tavaszi fordulói, az U-7, U-9, U-11, és az U-13 korosztályú gyerekeink számára. Jöhet a megérdemelt pihenés, vége lesz az iskolai oktatásnak, és máris kezdődhet a vakáció! Nyári szünet lesz a sportkör számára is, az új, 2017 - 2018 as bajnokságok, az alapozás, az őszi felkészülés, majd augusztusban kezdődnek meg! Itt a tornák végeztével szeretnék köszönetet mondani minden közreműködőnek, aki segített bennünket abban, hogy a gyerekeknek sikeresen letudjuk bonyolítani az edzéseket, és a „Bozsik” tornáit! Megköszönöm utánpótlás edzőink, Szalma Gábor, Szekeres Zoltán, Szalma Gergő, Zámbó Dani, lelkiismeretes edzésmunkáját, és a gyerekek felkészítését a tornákra! Nagyon köszönöm a szülők hozzáállását és segítségét abban, hogy a gyerekeknek minél több sikert, örömet tudjunk teremteni, ebben a szép játékban! A nyári szünetben szeretnénk megrendezni, a már hagyományos „Focitábor” foglalkozásait! A tábor várható időpontja, augusztus 14 – 18! A júliusi Suttogóban már több részlettel tudok szolgálni, a jelentkezés feltételeiről, úgy, mint résztvevő korosztályok, az öt nap anyagi vonzata, étkezés, és a napi foglalkozások!

Csoportkép készítés a tornára való indulás előtt, szülők, edzők, és a főszereplők, a gyerekek!

A „Bozsik” tornák fontos része az ajándékozás! Az oklevélért küzdő „focipalánták”minden torna végén, ásványvizet, gyümölcsöt, csokoládét kapnak a rendező egyesülettől. Természetesen a tornáról hazatérve, megvan vendégelve mindegyik korosztály, a szakosztályunk részéröl is. A képen az U-7, és az U-9 gyerekeink, fagylaltoznak Röszke főterén, miután sikeresen szerepeltek Mórahalmon!

Az U-11 korosztályban játszó gyerekeink.

Az U-13 korosztály, a sikeres torna végeztével!

CSLSZ U-16 korosztály „A” csoport

Legutóbbi beszámolómban, a 22. fordulónál fejeztem be, az U-16, Poló Gabi csapata, a SZVSE csapatánál vendégeskedett volna, de nem volt mérkőzés, mert a vasutasokat kizárták a bajnokságból!

23. Forduló: Röszke SK – Szentesi Kinizsi SZITE: 3 – 7 (3-4)

Az eredmény láttán azt gondolná az ember, hogy magabiztos szentesi fölény volt a mérkőzésen, holott az igazság az, hogy a Röszke verette meg saját magát! Az első félidő huszonnyolcadik percében három-három volt az eredmény, innentől kezdve a hazaiak fokozatosan szétestek! Nem volt csapatjáték, önfejű és egyénieskedő támadások folytak, a gólhelyzetek sorra kimaradtak, és elfogyott az erő!!! Góllövőink: Vajas Tamás, Kovács István, Császár Norbert.

24. Forduló: Kisteleki TE – Röszke SK: 7 – 1 (3-1)

Fizikálisan, és technikai tudásban sem volt, egy súlycsoportban a két csapat!!! Góllövőnk: Tari Zoltán.

25. Forduló: Röszke SK – Tiszasziget SE: 3 – 6 (1-2)

Nem tanult az elmúlt mérkőzések hibáiból a hazai gárda!!! Szerénység, alázat a játékban, akarat, küzdőszellem, ezek hiányoznak! Van viszont jó pár beképzelt nagyképű játékos, akik nagyot képzelnek magukról! Tanácsom az, hogy vissza kellene venni a nagy arcból, küzdeni, hajtani, edzésre járni, és azt kellene végrehajtani, amit az edző mond!!! Góllövőink: Kovács István, Zádori Milán (2)

Az Algyőn győzelemmel, a bajnokságot befejező csapat.

26. Forduló: Algyő SK – Röszke SK: 0 – 2 (0-1)

A bajnokság utolsó mérkőzése, Algyőn került megrendezésre. Tizenegy játékos jelentkezett játékra, így tartalékok nélkül utazott el a csapat!!! Szerencsénkre a vendéglátók is hasonló gondokkal küzdöttek. Így mondhatni, közel hasonló játékerőt képviselő két csapat közül, az nyert, amelyik jobban akarta a győzelmet!     Góllövőink: Szekeres Ádám, Császár Norbert.

Megye III Homokhát Csoport

26. Forduló: Algyő SK – Röszke SK: 1 – 0 /1-0)

Ideális futballidőben, műfüves pályán került megrendezésre a két együttes találkozója. A Röszke, mint a tabella második helyezettje, végig a mérkőzés alatt irányította a játékot, beszorította ellenfelét, jól játszott, csak éppen gólt nem tudott rúgni!!! Sok és nagyobbnál nagyobb helyzet maradt kihasználatlanul, míg az ellenfél az első félidő vége előtt lőtt góllal, otthon tartotta a három pontot!

27. Forduló: Röszke SK – Szatymaz SE: 5 – 1 (4-0)

Áttudta menteni a jó játékát a hazai gárda, az előző mérkőzésről! Kicsit nehezen indultak be, de a tizenharmadik perctől beindult a gólgyártás. Jó és eredményes játékban gyönyörködhettek, a mérkőzésre kilátogató nézők. Vissza vágott a csapat az őszi szatymazi vereségért! Góllövőink: Papdi Szabolcs (2), Hoffman Zsolt, Berta Martin, Pipic Barnabás.

A Szatymazt öt egyre verő hazai gárda.

28. Forduló: Rúzsa KSE – Röszke SK: 2 – 3 (0-0)

Ideális futballidőben, a helyiekkel ellentétben, jól szórakozott az a pár Röszkének szurkoló néző, aki elutazott Rúzsára, hogy megtekintse a mérkőzést. Nem volt könnyű, egy félideig nem bírt egymással a két csapat, ám a második félidőben mutatott játéka alapján, megérdemelte a győzelmet, és a három pontot a Röszke! Góllövőink: Tanács Attila, Fehér Bence, Fődi Zsolt.

29. Forduló: Röszke SK – Sándorfalva SK II: 7 – 0 (2-0)

Nem tudom, vajon hányan mertek volna fogadni, erre a győzelemre, én nem, még remélni sem, hogy vissza tudunk vágni, az őszi nulla nyolcért! Mind két csapat erősen tartalékosan kezdte a játékot! Fokozatosan átvette a játék irányítását a hazai gárda, és már a tizedik percben megindult a gólgyártás! Kettő nullás eredménnyel fordultak a csapatok. A Röszke a második játékrészben, még nagyobb akarattal küzdött, és ennek meg is lett, gólok formájában az eredménye! Pördi Peti edzőnk, jól használta ki a csere lehetőségeket, így magabiztosan itthon tartotta a csapat, a három pontot!!! Góllövőink: Fehér Bence (2), Csehó Béla, Tanács Attila (2), Császár Norbert, Babó László.

Utolsó bajnoki mérkőzését, Pusztamérgesen fogja játszani a Röszke, és itt, az utolsó fordulóban fog eldőlni, hogy a dobogó melyik fokán fejezi be a bajnokságot csapatunk! A végleges tabelláról, és a csapat körüli történésekről, sajnos, csak a következő Suttogóban tudok beszámolni, a cikkek leadási határideje miatt.