2017.OKTÓBER..

TÁMOGATÓINK:

Röszke Község Önkormányzata

Tisztelettel köszöntöm a kedves böngészőt, honlapunk októberi sportoldalán.

LABDARÚGÁS: Nagyüzemben zajlanak Mórahalmon, a Bozsik program tornái és fesztiváljai! Egyesületünk négy korosztállyal, U-7, U-9, U-11, U-13 vesz részt, ezeken a rendezvényeken. A gyerekek, főleg a legkisebbek, nagyon várják az utazást, a játékot, és természetesen a végén járó ajándékokat! Többüknek már barátaik is vannak, az ellenfelek csapataiban. Felváltva, heti váltásban szállítjuk az U-7, U-9 et, majd egy hét múlva a nagyobbak, az U-11, U-13 következik.

A kicsik (U-7) edzője, Zámbó Dani, Ő foglalkozik edzéseken és a tornákon is a gyerekekkel. Nagyon kell vigyázni ebben a korban, hogy kedvet ébresszen az edző a gyerekekben, és őrömmel jöjjenek a foglalkozásokra.

Az U-9 csapatunk edzője, Szalma Gergő. Ő tartja a foglalkozásokat a gyerekeknek az edzéseken, és Ő vezeti a Bozsik tornákon is, ezt a korosztályt. Itt már a játékkal kombinálva, különféle technikai elemeket is gyakorolnak a gyerekek.

Az U-11 és az U-13 korosztálynak is, Szekeres Zoltán a trénere.  A gyerekek edzéseit, a tornákon lejátszott mérkőzéseiket is, Ő irányítja, felügyeli. Ez a két korosztály, már komolyabb instrukciókat sajátít el, egy mérkőzés lejátszásával kapcsolatban. Ők a tornákon és a fesztiválokon is, mérkőzéseket játszanak ellenfeleikkel.

Csongrád Megye U-19 korosztály 2017-2018 őszi fordulók:

5. forduló: Röszke SK – MUFC - Kiszombor: 3 – 1 (0-0).

Az első félidőben, nem bírt egymással, az akkor még egyforma erőnléti állapotban lévő két gárda. Helyzetek voltak mind két oldalon, de a gólok még várattak magukra. Szünet után fokozatosan javult a Röszke, és romlott a Kiszombor játéka, ez gólokban is megmutatkozott.

Góllövőink: Kovács István, Kovács László Alex (2)

6. forduló: Sándorfalvi UKSE – Röszke SK: 3 – 2 (3-0).

Sajnos éppen, hogy ki tudtunk állni tizenegyen, mivel páran, abszolút nem veszik komolyan az edzés látogatást, de a mérkőzések időpontjait sem! A bajnokság indulása előtt, húszas keret harcolt azért, hogy legyen U-19 csapata Röszkének, szavukat adva, hogy csak nevezzünk be, jönni fognak edzésekre, és a mérkőzésekre! Ezen a mérkőzésen minden elismerés az ott lévőknek, hiszen bemutatták, hogy a második otthonában islehetett volna pontokat rabolni!

Góllövőink: Mulati Dániel, Deák Olivér.

7. forduló: Röszke SK – Móravárosi Kinizsi: 4 – 5 (0-3).

Az, hogy idegenben épp, hogy ki tudunk állni, baj, de az, hogy itthon telefonálgatni, üzengetni kell játékosoknak azért, hogy méltóztassanak már kijönni a pályára, mert mérkőzést kellene játszani, szégyen! Megint bebizonyosodott, hogy a „padlóról” is feltud állni ez a társaság, hiszen 0-4 ről is egyenlíteni tudtak, és nagyon kicsi hiányzott ahhoz, hogy a három pontot itthon tartsák!

Góllövőink: Kovács László Alex (2), Szögi Márk, Mulati Dániel.

8. forduló: A Röszke SK U-19 szabadnapos.

Csongrád Megye II osztály 2017-2018 őszi fordulók:

5. forduló: Röszke SK – Kiszombor KSK: 5 – 3 (3-2).

Ideális futballidő, hallatlanul izgalmas mérkőzés, a vége győzelem, jól szórakozhattak a focipályára kilátogatók, röviden talán ennyi a meccs krónikája. Kicsit részletesebben, húsz perc alatt repülő rajtot vett a Röszke, három nulla ide! Ekkor valami történt a fejekben, talán egyesek már azt hitték, hogy ez a mérkőzés már megvan. Körülbelül, ugyancsak húsz perc alatt kiegyenlített a Zombor! Hibát hibára halmozott ez idő alatt a hazai társaság! Egy megítélt tizenegyes vissza hozta a reményeket, négy három, újra ide! Javult a játékunk, és az „íre” a pont, a nyolcvanhetedik percben került fel, öt három, győzelem, miénk a három pont!

Góllövőink: Ördögh Kristóf, Pipic Barnabás (2), Tanács Attila, Fehér Bence.

6. forduló: Mindszenti Sport Club SE – Röszke SK: 3 – 2 (0-0).

Az utolsóhoz utazott a hatodik, az aktuális tabella alapján. A magánvéleményem szerint, a vendégek ezt a mérkőzést, sajnos fejben már lejátszották, természetesen győztünk! A valóságban azonban, szerencsével kihúztuk az első félidőt, kapott gól nélkül, úgy, hogy nekünk még helyzetünk sem volt! A második félidőben egy még harcosabb, a végletekig küzdő, hazai gárda jött ki a pályára. Meg is lett az eredménye, megszerezték a vezetést, de négy perc múlva egyenlítettünk, és hét perc múlva már mi vezettünk! Ebben az időben voltak helyzeteink, de a gólokat mégis a hazaiak rúgták, durva egyéni hibákból adódva!

Góllövőnk: Pipic Barnabás (2).

7. forduló: Röszke SK – Móravárosi Kinizsi: 3 – 2 (2-1).

A mérkőzés előtt, a vendégek a dobogó harmadik fokán álltak, a hazaiak a hatodik helyről fogadták őket. Két küzdő, helyzeteket kiépítő, technikailag és erőnlétben is egyforma társaságot láthattak a nézők, egymásnak feszülni! Helyzetek itt, helyzetek ott, az idő haladtával így értünk a huszonnyolcadik perchez, amikor is, a Röszke megszerezte a vezetést! A vendégek kettő perc múlva, egyenlítettek, öt perc múlva, megszerezték a vezetést!  A hosszabbításban, a negyvenhatodik perc meghozta az egyenlítést! A szünetben volt egy kicsi fejmosás az öltözőben, és ez használt, mert egy harcosabb Röszke jött ki, fojtatni a játékot! Továbbra is voltak helyzeteik mindkét csapatnak, ami az izgalmakat még jobban fokozta, ám a győztes gólt, a hazaiaknak sikerült a hatvanegyedik percben rúgni! Ezzel a győzelemmel, a nagyon értékes három pont, itthon lett tartva. A dicséret, a csapat mindenegyes játékosát megilleti!!!

Góllövőink: Ördögh Kristóf, Tanács Attila (2).

A Móraváros elleni győztes csapat.

8. forduló: Üllési ISE – Röszke SK: 1 – 4 (1-2).

A mérkőzés ideális futballidőben, viszonylag jó talajú pályán került megrendezésre, a körülbelül egyenlő létszámú, hazai és vendég szurkolók előtt! A Röszke a sípszó után, azonnal magához ragadta a kezdeményezést, aminek a tizenharmadik percben, meg is lett az eredménye, egy nulla ide! Szép támadásokat vezettek a vendégek ebben az időszakban, a hazaiak nem tudtak mit kezdeni csatárainkkal. Tizenkilencedik perc meghozta a második gólunkat, egy formás támadás után! Ezután pillanatnyi „üzemzavar” adódott a Röszke játékában, folyamatosan hibát hibára halmoztak! A csatárok kihagyták a kidolgozott helyzeteket, védelmünk pedig összehozott egy tizenegyest, (amit kihagytak a hazaiak) és egy gólt, a huszonötödik percben! A második félidőben stabilizálódott a védelmünk, a csatáraink pedig jobban koncentráltak a góllövésre, így sikerült még kettő gólt összehozni. Az igazság az, hogy nem volt egy súlycsoportban a két csapat, a Röszkének gólarányt kellett volna javítani ezen a mérkőzésen! A lényeg mégis, a három pont megszerzése, és végre, megvan a gárda első idegenbeli győzelme!

Góllövőink: Ördögh Kristóf, Pipic Barnabás (2), Fehér Bence.

A tudósításom leadásának hétvégéjén, a Balástyát fogadja, a felnőtt és az U-19 csapatunk. Fontos lenne a győzelem mindkét társaságnak, a tabellán elfoglalt helyeiknek a stabilitására!