2017. SZEPTEMBER

TÁMOGATÓINK:

Röszke Község Önkormányzata

Tisztelettel köszöntöm a kedves olvasóimat, a Falusi Suttogó szeptemberi sportoldalán.

Labdarúgás: A legutóbbi Suttogó óta, már négy bajnoki mérkőzésről is betudok számolni, a kedves olvasóimnak. Ugyanis a felnőttek négy, az U-19 ifjúsági csapatunk, három lejátszott mérkőzésen vannak túl! Ha korai mérleget akarnék vonni, akkor a felnőttek eddig ötven százalékos teljesítményt nyújtottak, a két vereséggel és a két győzelmükkel! Ifjúsági csapatunk ettől jobban szerepel, hiszen a három meccsből egyszer hagyták el vesztesként a pályát, kétszer győztesként örülhettek a három bajnoki pontnak!

Csongrád Megye II osztály 2017-2018 Őszi fordulók.

1. forduló: Szegedi VSE II – Röszke SK: 3 – 2 (1-2).

Nagy volt a várakozás, csapatunk első bajnoki szereplésével kapcsolatban, azok után, hogy az edzőmérkőzések eredményei, nem a legkedvezőbbek voltak! A csapat hozta is a megye III ból a formáját, a kezdőrúgás után az ötödik percben mindjárt kaptunk egy gólt 0-1! Ezután kezdett magára találni csapatunk, pár perc elteltével válaszoltunk 1-1! Sok kimaradt helyzet után, egy jól eltalált szabadrúgással, végre nálunk volt az előny! Kiegyenlítetté vált a játék és sajnos az eredmény is, mert a hazaiak kiegyenlítettek a szünet előtt! Nagyon úgy nézet ki a második félidei játék alapján, hogy aki egy gólt rúg, az viszi a három pontot. Sajnos ez a hazaiaknak sikerült. Fájó vereség, a kezünkben volt a lehetőség!!!

Góllövőink: Pipic Barnabás, Papdi Csaba.

2. forduló: Röszke SK – Nagymágocs: 5 – 0 (3-0).

Sajnos nem láttam a mérkőzést, így elmondás alapján tudok róla beszámolni! Ki jött a lépés a csapatnak, akár nagyobb arányú győzelem is lehetett volna, mert nagy helyzetek azok voltak. Egyértelműen jobb volt a Röszke, játékban, akaratban, gólokban!

Góllövőink: Papdi Csaba, Bárány András (2), Tanács Attila, Ördögh Kristóf.

3. forduló: Röszke SK – Apátfalva SC: 2 -1 (0-0).

Ideális futballidő, jó talajú pálya, izgalmas, jó iramú mérkőzést láthattak, a focipályára kilátogató nézők! A mérkőzést összefoglalva, az akaratával, a harcosságával, és természetesen a játékával, jobb volt a hazai gárda! A már szokásossá vált gyenge helyzetkihasználás, rányomta a bélyegét a mérkőzésre, de egy góllal többet rúgtunk, így a három pont itthon maradt, köszönet Ajádnak!

Góllövőnk: Belaidi Ajád (2)

Az Apátfalva elleni győztes csapat.

4. forduló: M-Foci KFT II – Röszke SK: 7 – 3 (5-1).

Szégyenteljes vereséget szenvedtünk Makón! A helyi nézők nagyon jól szórakoztak, tíz gólt láthattak, és csapatuk hozta a „papírformát”! Ezen a mérkőzésen a Röszke, minden hibát elkövetett, amit csak futballpályán mérkőzés közben lehet!!! Negyven év körüli az átlag életkor a Makó csapatánál, igaz technikás sok derbit játszott tapasztalt labdarúgó mind, a labdával és az ellenféllel azt csinálnak, amit akarnak! Sajnos nem tudtuk kihasználni a gyors embereinket, nem működött a támadás és a védekezés sem! Igaz nekünk nem a Makót kell megverni, hanem a többit, DE, ha már ott vagyunk, miért nem próbáljuk meg??? Tovább kell lépni, ha lehet, tanulni a hibákból, és a következő mérkőzésre koncentrálni!

Góllövőink: Ördögh Kristóf, Pipic Barnabás, Tanács Attila.

Csongrád Megye U – 19 Őszi fordulók 2017-2018.

Az első fordulóban mindjárt szabadnapos volt a Röszke a sorsolás alapján.

2. forduló: Röszke SK – Nagymágocs SE: 2 – 9 (0-3).

Nem vették komolyan a felkészülést a fiatalok, a Nagymágocs ki is használta a káoszt, ami a hazaiaknál volt, és két játékosuk szétzilálta a Röszke védelmét, természetesen potyogtak a gólok!

Góllövőink: Szögi Márk, Ördög Csongor.

3. forduló: Röszke SK – Apátfalva SC: 2 – 1 (0-1).

Ezen a mérkőzésen, egy más szemléletben játszó ifi lépett pályára, mint a Nagymágocs ellen! Igaz a mérkőzés nem jól kezdődött számunkra, mert már a hatodik percben, az ellenfélnél volt az előny, 0-1! Fokozatosan javult a játék, kezdtek egymásért küzdeni a mieink, és a második félidőben sikerült az egyenlítés. A gól felturbózta a csapatot, jöttek a gólhelyzetek, és a mérkőzés vége előtt, megjött a vezető, és egyben a győzelmet jelentő gól is!

Góllövőink: Deák Olivér, Mulati Dániel.

Az Apátfalva elleni győztes csapat

4. forduló: Szőregi RSE – Röszke SK: 1 – 8 (1-4).

Röviden összefoglalva a mérkőzést, örömfocit játszhatott a csapat, érezhették a biztos győzelem ízét, és természetesen a rúgott gólok örömét! Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, sem fizikálisan, sem játék tudásban! Jól játszott a Röszke, mert az ellenfele megadta a lehetőséget rá, és ennek az eredménye, hogy gólarány javítást produkálhatott a csapat!

Góllövőink: Deák Olivér (5), Mulati Dániel (2), Kovács István.

Focitábor

Sikeresen lett lebonyolítva az idén is, a már hagyományosnak mondható, RSK focitábora! Huszonhárom gyerek élvezhette a tábor nyújtotta lehetőségeket, a szülők és a résztvevők visszajelzései alapján, jó munkát végeztek a szervezők és lebonyolítók! A Suttogó sportoldalán, szeretnék köszönetet mondani mindazoknak, akik a munkájukkal, a szervezésben, és a lebonyolításban részt vettek, és örömteli, élményekben gazdag napokat teremtettek a gyerekeknek!

A tábor résztvevői és edzőik.

Fürdőlátogatás Mórahalmon.

Kick – box: Dobó Gábor szakosztályvezető beszámolója, táboroztatásuk részleteiről.

Jól sikerült az idén megtartott Kick - Box edzőtábor. Egészen az iskola kezdés előtti napokra tolódott ennek megrendezése. Több szülő is mondta, hogy egészen jól jött ki az időzítés. A vakációból áttérni a rendezett hétköznapokba. A csapat hét fős volt. Ismét az összkomfortos, Közösségi  "Vereckei ház" adott otthont, a három napos táborunknak.

Edzés a szabadban.

Fél hétkor kezdődött a reggeli futó edzés. A focipálya szépen nyírt, párás füvén futottunk pár kört, aztán kesztyűt húzva páros gyakorlatok következtek, végül, visszafutás a táborba. Együtt reggeli a hangulatos teraszon, majd játék. A nap folyamán még fél tizenegy és fél ötkor volt edzés. A közös vacsorázás után csocsó, játék és egy kis sütizés zárta le az estét.

Uzsonna a vendégház teraszán.

A szabadidőben még egyéb fegyverhasználatokat is tanulhattak a fiatalok. Mert a Kick - boxoban rendeznek fegyveres formagyakorlat versenyeket is. Pl.: tomfa, nunjakuval, bot, stb. Mindenki, fáradtan és jókedvűen ment haza és készülhetett az iskolai nyitóünnepségre. Ezúton is köszönjük  Polgármester asszonynak, hogy otthont  adott a Közösségi házban ennek az eseménynek! Aki szeretne közénk tartozni és kíváncsi a harcművészet ezen ágára, jöjjön és keressen minket a teremben, edzés időben. Kedd, csütörtök 17.00.